Kubbe içi Tezyinatları

Kubbenin çapı ve iç kısmına uygulanan tezyinatlar mimari yapının adeta kimliği gibidir. Bundan dolayı Türk İslam sanatında kubbe içi tezyinata bilhassa önem verilmiştir, Caminin erişilmesi en zor noktası kubbe içidir. Kubbe içine tekrar erişmek; maliyetli, vakit alıcı, sürekli ibadete açık olan camide, cemaate engel çıkartacağını ve çevreyi kirleteceğini düşünerek kalıcı çözümler üretmek şarttır.

Dört Metal Sanat, günümüz teknolojisinin sunduğu yapı malzemelerini geleneksel tarzı, sıcaklığı ve estetiği yorumlayarak yeni tezyinat teknikleri geliştirmiştir. Nano teknoloji kullanarak geliştirdiği bu materyaller, uygulama yapıldığı yerde bakım gerektirmeden estetiği bozulmadan yüz yıllarca ilk günkü gibi kalabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Dört Metal Sanat Atölyelerinde Üretilen Kubbe içi tezyinatların Özellikleri

Dört Metal Sanat, günümüz teknolojisinin sunduğu yapı malzemelerini geleneksel tarzı, sıcaklığı ve estetiği yorumlayarak yeni tezyinat teknikleri geliştirmiştir
Korozyona Dayanıklı

Mükemmel korozyon dayanımına sahip, östenitik 304 katite paslanmaz çelikten mamuldür.

Sertlik ve Mukavemet

Yüksek teknoloji kullanarak metalin sertlik ve mukavemeti güçlendirilmiştir.

Hayal edemediğiniz doğal renkler

Hiçbir boyar madde kullanılmadan nano teknoloji ile metalin özgün rengi altın rengine çevrilmiştir.

Türk İslam sembolleri

Kullanılan modüller Türk İslam sanatında kullanılan geleneksel objelerdir. Pagan ve şaman sembolleri içermez.

Mimari Uyumluluk

Mimari yapının büyüklüğüne göre doğru ölçülerde butik olarak üretilir. Fabrikasyon mamül değildir.

Uzun Ömürlü

Mimari yapı göz önüne alınarak statik hesapları yapılır. Doğru kaideler üzerine oturtulur. Metal yorgunluğu minimuma çekilir. Bundan dolayı yüz yıllarca özelliği bozulmadan dayanabilir

Aşınmalara Karşı Dirençli

Güneş, yağmur, yağmurla taşınan asitiklere, rüzgarla taşınan zerrelerin sert çarpmalarına dayanıklı özel bir yüzeye sahiptir.

Sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı

Aşırı soğuk ve aşırı sıcak gibi tabi olaylara dayanımı yüksektir

Okside olmaz

Paslanmaz çeliğin doğal özelliğinin yanında yüksek teknoloji yüzey işlemesi sayesinde oksidasyon oluşmaz. Oksit kirlerinin suyla temas etmesi ile oluşan akıntı ve çevre kirliliği oluşmaz.

Optimum maliyet

Kullanılan nitelikli ham madde, yüksek teknoloji, arge ve butik çalışmalardan dolayı diğer alem çeşitlerinden maliyeti yüksek görünse de; montajından sonra bir ömür boyu bakım gerektirmeyeceği için diğer ürünlerden daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.