Kemer Sütun ve Aslan Göğsü Metal Süslemeleri

Cami iç mimarisinin tamamlayıcısı olan tezyinatlar içerikleri ile birlikte mabede farklı ruh vermektedir. Batı mimarisinin üretmiş olduğu mabetler ihtişamlı olmakla birlikte, iç mimarisi ve tezyinatlarıyla insanı ürperten bir soğukluktadır. Oysa Türk İslam mimarisi ve tezyinatında bu  durum yoktur. Farklı dinden bile olsa cami içine giren kişilerde iç huzur emniyet ve sıcaklığı hissetmektedirler. Bu durum mekanın kişi üzerindeki etkilerinin ciddi bir önemi vardır.

Türk  İslam sanatında kullanılan tezyinatlar, insan ve hayvan suretlerinin yapılması  dinen caiz olmadığı için doğadaki yaprak, çiçek, ağaç yada bunları temsil eden soyut motifler kullanılmıştır.

Türk mimarisi ve tezyinatındaki malzeme ve teknik çağın teknolojisine paralel bir gelişim ve değişim göstermiştir.

Dört Metal Sanat, cami iç mimarisinin tamamlayıcısı olan tezyinatlar için uzun ömürlü, çevreye duyarlı, özelliğe sahiptir.

Dört Metal Sanat Atölyelerinde üretilen Kemer Sütün ve Duvar Tezyinatlarının özellikleri

Dört Metal Sanat Atölyelerinde üretilen Kemer Sütün ve Duvar Tezyinatları 304 paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Özel proseslerle dayanıklılığı artırılmakta, nanao teknoloji kullanılarak Altın rengi ile kaplanmaktadır. Ömür boyu renk garantisi verilen Kemer Sütün ve Duvar Tezyinatlarımız, orijinal halleri değişmeden torunlarımıza miras bırakabileceğimiz 21. Yüzyıla damgasını vuran sanat eserleridir.
Korozyona Dayanıklı

Mükemmel korozyon dayanımına sahip, östenitik 304 katite paslanmaz çelikten mamuldür.

Sertlik ve Mukavemet

Yüksek teknoloji kullanarak metalin sertlik ve mukavemeti güçlendirilmiştir.

Hayal edemediğiniz doğal renkler

Hiçbir boyar madde kullanılmadan nano teknoloji ile metalin özgün rengi altın rengine çevrilmiştir.

Türk İslam sembolleri

Kullanılan modüller Türk İslam sanatında kullanılan geleneksel objelerdir. Pagan ve şaman sembolleri içermez.

Mimari Uyumluluk

Mimari yapının büyüklüğüne göre doğru ölçülerde butik olarak üretilir. Fabrikasyon mamül değildir.

Uzun Ömürlü

Mimari yapı göz önüne alınarak statik hesapları yapılır. Doğru kaideler üzerine oturtulur. Metal yorgunluğu minimuma çekilir. Bundan dolayı yüz yıllarca özelliği bozulmadan dayanabilir

Aşınmalara Karşı Dirençli

Güneş, yağmur, yağmurla taşınan asitiklere, rüzgarla taşınan zerrelerin sert çarpmalarına dayanıklı özel bir yüzeye sahiptir.

Sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı

Aşırı soğuk ve aşırı sıcak gibi tabi olaylara dayanımı yüksektir

Okside olmaz

Paslanmaz çeliğin doğal özelliğinin yanında yüksek teknoloji yüzey işlemesi sayesinde oksidasyon oluşmaz. Oksit kirlerinin suyla temas etmesi ile oluşan akıntı ve çevre kirliliği oluşmaz.

Optimum maliyet

Kullanılan nitelikli ham madde, yüksek teknoloji, arge ve butik çalışmalardan dolayı diğer alem çeşitlerinden maliyeti yüksek görünse de; montajından sonra bir ömür boyu bakım gerektirmeyeceği için diğer ürünlerden daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.