Cami Penceresi Metal Süslemeleri

Geleneksel mimaride, pencereler oldukça önemli unsurlardır. Bilhassa kubbe yarım küresi ile ana tonozları arasına ustaca yerleştirilen pencereler mimari yapının içindeki ruh halini ciddi anlamda değiştirmektedir. Batı mimarisindeki kesif ve ürkütücü ortamı Türk İslam mimarisinin örneklerinde göremezsiniz. Gün ışığı, ustaca tasarlanan pencereler sayesinde içeri yeterince girebilmekte, renkli camlar ve iç mimaride kullanılan süslemelerden yansıyan ışıklar sayesinde çok özel manevi bir atmosfer oluşmaktadır.

Dört Metal Sanat atölyelerinde, pencere kenarlarına uygulanan geleneksel bezeme motiflerinden  ilham alınarak, metal süslemeler geliştirilmiştir. Bu metal süsler, hiçbir boyar madde kullanmadan, özel prosesler ve nano teknoloji tekniği kullanarak renklendirildi. 

Ömür  boyu renk garantisi olan bu tezyinatlar, korozyona dayanıklı olup diğer metal  türlerinde olduğu gibi okside olma özelliği yoktur. Çevreyi kirletmez, insan sağlığını tehdit eden zehirli atıklara sahip değildir. Montajdan sonra ömür boyu bakım gerektirmez. İlk günkü ihtişamını korur.

Dört Metal Sanat Atölyelerinde Üretilen Pencere Tezyinatlarının Özellikleri

Dört Metal Sanat atölyelerinde yapılan pencere tezyinatları 304 paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Özel proseslerle dayanıklılığı artırılmakta, nano teknoloji kullanılarak Altın rengi ile kaplamaktadır. Ömür boyu renk garantisi verilen Pencere Tezyinatları, orijinal halleri değişmeden torunlarımıza miras bırakabileceğimiz 21. Yüzyıla damgasını vuran sanat eserleridir.
Korozyona Dayanıklı

Mükemmel korozyon dayanımına sahip, östenitik 304 katite paslanmaz çelikten mamuldür.

Sertlik ve Mukavemet

Yüksek teknoloji kullanarak metalin sertlik ve mukavemeti güçlendirilmiştir.

Hayal edemediğiniz doğal renkler

Hiçbir boyar madde kullanılmadan nano teknoloji ile metalin özgün rengi altın rengine çevrilmiştir.

Türk İslam sembolleri

Kullanılan modüller Türk İslam sanatında kullanılan geleneksel objelerdir. Pagan ve şaman sembolleri içermez.

Mimari Uyumluluk

Mimari yapının büyüklüğüne göre doğru ölçülerde butik olarak üretilir. Fabrikasyon mamül değildir.

Uzun Ömürlü

Mimari yapı göz önüne alınarak statik hesapları yapılır. Doğru kaideler üzerine oturtulur. Metal yorgunluğu minimuma çekilir. Bundan dolayı yüz yıllarca özelliği bozulmadan dayanabilir

Aşınmalara Karşı Dirençli

Güneş, yağmur, yağmurla taşınan asitiklere, rüzgarla taşınan zerrelerin sert çarpmalarına dayanıklı özel bir yüzeye sahiptir.

Sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı

Aşırı soğuk ve aşırı sıcak gibi tabi olaylara dayanımı yüksektir

Okside olmaz

Paslanmaz çeliğin doğal özelliğinin yanında yüksek teknoloji yüzey işlemesi sayesinde oksidasyon oluşmaz. Oksit kirlerinin suyla temas etmesi ile oluşan akıntı ve çevre kirliliği oluşmaz.

Optimum maliyet

Kullanılan nitelikli ham madde, yüksek teknoloji, arge ve butik çalışmalardan dolayı diğer alem çeşitlerinden maliyeti yüksek görünse de; montajından sonra bir ömür boyu bakım gerektirmeyeceği için diğer ürünlerden daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.